Vilniaus darželis-mokykla „Saulutė“

Miško apsuptyje, vaizdžiame Žvėryno mikrorajone, randasi Vilniaus miesto savivaldybei pavaldi biudžetinė įstaiga darželis – mokykla „Saulutė“ teikianti ikimokyklinį ( 1,5-6 m.) ir priešmokyklinį ( 6-7 m.) ugdymą lenkų bei rusų kalbomis ir pradinį ugdymą rusų kalba.

Čia dirba kūrybingai bei draugiškai nusiteikę, ilgametę darbo patirtį turinčios pedagogės, joms talkina specialistai – logopedė, psichologė, specialioji pedagogė bei komandą profesionalių medikų, – gydytojas, sveikatos priežiūros specialistė.

Atributika

Vėliava
Vienas mūsų ugdymo įstaigos simbolių yra vėliava. Pirmą kartą ant stiebo mūsų darželyje-mokykloje ji suplevėsavo 2016 m. rugsėjo 1-ąją dieną. Atsirado vėliava mūsų ugdytinių ir jų tėvų dėka: iš pradžių buvo paskelbtas geriausio Vilniaus darželio-mokyklos „Saulutė“ vėliavos projekto konkursas. Jį laimėjo antros klasės mokinys Matvejus Telešovas. Kartu su savo mama, Olga Telešova, mūsų mokyklos logotipo pagrindu jis sukūrė vėliavos eskizą. Galutinę vėliavos eskizo versiją sukūrė 2 klasės mokinės Anastasijos Sukhanovos mama Julija Borisova.
Himnas
Darželio-mokyklos „Saulutė“ vaikai labai džiaugiasi ir didžiuojasi tuo, kad turi savo himną, kurį visuomet nuoširdžiai ir linksmai dainuoja per visas pas mus vykstančias šventes bei renginius.
Logotipas
Mūsų darželio-mokyklos logotipas unikalus, įstaigos veiklą, prioritetus ir pavadinimą „Saulutė“ atspindintis ženklas. Jį matome prie pagrindinio įėjimo, taip pat ant įvairių mūsų įstaigos dokumentų ir internetinio tinklalapio puslapyje.
Uniforma apie mokinį „pasako“ daugiau…
Ar žinai, kad mokyklinės uniformos dėvimos ne tik norint parodyti savo mokyklos vienybę ir tvirtumą ar demonstruoti išskirtinumą, bet ir dėl mokinių drausminimo? – Tik dėvėdami uniformą galime būti labiau pastebimi aplinkinių, nes uniforma padeda susikoncentruoti ir nesiblaškyti, mažina socialinę nelygybę mokinių tarpe.
Dėvėdami uniformą tiesiogiai parodome, kad priklausome ir pritariame darželio-mokyklai „Saulutė“, jos veiklai ir ideologijai. Kuo daugiau mūsų mokinių dėvės uniformą pamokų, mokyklos, miesto renginių metu, tuo stipresni ir vieningesni atrodysime ir aplinkiniams.

Darželio-mokyklos „Saulutė“ istorija

Istorija

1969 m. balandžio 12d. Vilniaus Žvėryno mikrorajone vaizdingoje vietoje, šalia miško, duris atvėrė sanatorinis, visą parą dirbantis, vaikų darželis Nr. 105, skirtas lankyti vaikams, sergantiems viršutinių kvėpavimo takų ligomis.

1992m. Šis darželis vienas pirmųjų Vilniuje buvo reorganizuotas į darželį-mokyklą, neprarasdamas sanatorinės, visą parą dirbančios įstaigos statuso.

1996 m. Darželiui-mokyklai suteiktas „Saulutės“ vardas.

Nuo 2012m. rugsėjo 1d. darželis-mokykla „Saulutė“ tapo Bendrojo ikimokyklinio (1,5-6m.), priešmokyklinio (6-7 m.) ir pradinio ugdymo įstaiga, teikiančia ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą lenkų bei rusų kalbomis ir pradinį ugdymą rusų kalba.

Apie įstaigą

• Darželis–mokykla „Saulutė“ yra Vilniaus miesto savivaldybei pavaldi, visą parą dirbanti biudžetinė įstaiga, kuri teikia ikimokyklinį, priešmokyklinį ir pradinį ugdymą.

• Darželyje sudaromos :

— lopšelio grupės 1,5 – 3 m. vaikams,

— mišraus amžiaus grupė 2 – 4 m. vaikams,

— darželio grupės 3 – 5-6 m. vaikams,

— priešmokyklinio ugdymo grupė 5 – 7 m. vaikams.

• Darželyje ugdymas vyksta rusų ir lenkų kalbomis, mokykloje pradinis ugdymas – rusų kalba.

• Įstaigoje dirba kūrybingi pedagogai, joms talkina specialistai: logopedės, psichologė, specialioji pedagogė ir sveikatos priežiūros specialistė.